• Pozvánka

• Vážení rodičia,

pozývame Vás na zasadnutia triednych organizácií Rodičovského združenia 1. roč., ktoré sa uskutočnia vo štvrtok 22. septembra 2022 o 16.00 h v triedach I. A, I. B a I. C v budove Obchodnej akadémie, Murgašova 94, Poprad.

Tešíme sa na Vašu účasť.

• Účelové cvičenie žiakov 1. roč.

• V utorok 13. septembra 2022 sa žiaci 1. roč. zúčastnili na 1. účelovom cvičení.

Najskôr bol nácvik evakuácie žiakov a zamestnancov školy pre prípad mimoriadnej udalosti.

Potom žiaci 1. roč. v rámci účelového cvičenia prešli jednotlivé stanovištia, na ktorých sa oboznámili so zdravotníckou výchovou, topografiou, ekológiou a pod. Následne sa vybrali na turistickú vychádzku do Spišskej Soboty.

Bola to prvá aktivita žiakov 1. roč., na ktorej sa mohli bližšie spoznať aj ako kolektív triedy.

• Obedy v školskej jedálni

• cena stravného za obed v školskej jedálni pre žiaka – 1,80 €, mesačná platba formou trvalého bankového príkazu 36,- €,
            • žiaci 2. až 4. roč. majú rovnaké údaje pre trvalý príkaz (t. j. variabilný symbol atď.) ako v minulom šk. roku, ostávajú im aj čipy ŠJ,
            • žiakom 1. roč. - v pondelok 5. septembra 2022 - vedúca školskej jedálne odovzdá pokyny k zriadeniu trvalého príkazu a čipy pre ŠJ. Tieto pokyny vrátane čipov si žiaci 1. roč. prevezmú v pondelok 5. septembra 2022 spoločne - celá trieda - v sprievode tr. učiteľa,
            • stravovanie žiakov v šk. jedálni – od utorka 6. septembra 2022,
            • jedálny lístok je uvedený priamo v aplikácii www.strava.cz - na každý deň a tiež na školskom webe www.oapoprad.edupage.org
            • odhlasovanie z obedov v ŠJ - na webovej stránke www.strava.cz – je aj mobilná aplikácia – platia prihlasovacie údaje a heslá z minulého šk. roka; z obedov sa odhlási každý individuálne elektronicky - najneskôr 1 deň vopred do 24.00 h
          • Aktuálne opatrenia vydané MŠVVaŠ v súvislosti s COVID-19

• Ministerstvo školstva vydalo pre školský rok 2022/23 dokument Zelená otvoreným školámzverejnený na www.minedu.sk - https://www.minedu.sk/data/att/24327.pdf

Písomné vyhlásenie o bezpríznakovosti

Rodič a plnoletý žiak predkladá pri nástupe do školy a po každom prerušení dochádzky do školy a školského zariadenia v trvaní 5 a viac po sebe nasledujúcich vyučovacích dní (víkendy a sviatky sa nepočítajú) „Písomné vyhlásenie o bezpríznakovosti“ dieťaťa/žiaka prostredníctvom aplikácie Edupage.

Postup podania Vyhlásenia o bezpríznakovosti v EduPage: zákonný zástupca neplnoletého žiaka, resp. plnoletý žiak sa prihlási do svojho rodičovského, resp. žiackeho konta v EduPage - následne v časti Žiadosti/Vyhlásenia - vyberie typ - Vyhlásenie o bezpríznakovosti - Platí od 15.8.2022

Zákonní zástupcovia žiakov 1. roč. - podávajú na začiatku šk. roka Vyhlásenie o bezpríznakovosti v papierovej podobe na tlačive "Vyhlásenie o bezpríznakovosti" - tlačivo je zverejnené na https://www.minedu.sk/data/att/24230.pdf

Prekrytie horných dýchacích ciest respirátorom/rúškom

Na základe aktuálne platnej vyhlášky ÚVZ SR dieťa/žiak ani zamestnanec školy nemusí mať v interiéri ani v exteriéri prekryté horné dýchacie cesty. Z obavy o svoje zdravie môže aj naďalej dieťa/žiak a zamestnanec mať dobrovoľne prekryté horné dýchacie cesty rúškom/respirátorom.

Domáce samotestovanie

V prípade, že žiak mal pozitívny výsledok antigénového samotestu, rodič žiaka/plnoletý žiak bezodkladne oznámi túto skutočnosť všeobecnému lekárovi, škole a žiak ostáva doma.

Izolácia

Izolácia je obmedzenie pohybu osoby, ktorá bola pozitívne testovaná na COVID-19. Izolácia trvá po dobu 5 dní, pokiaľ sa počas posledných 24 hodín izolácie nevyskytnú klinické príznaky od dátumu testovania s pozitívnym výsledkom alebo od objavenia prvých klinických príznakov ochorenia. Koniec izolácie určuje lekár len v prípade výskytu klinických príznakov. Všeobecný lekár nevydáva potvrdenie o ukončení izolácie. Po ukončení 5-dňovej izolácie je osoba povinná mať ďalších 5 dní prekryté horné dýchacie cesty respirátorom FFP2. Žiaci po skončení izolácie v škole a v školskom zariadení môžu použitie respirátora nahradiť rúškom.

Karanténa

Karanténa je pre osobu, ktorá prišla do úzkeho kontaktu s osobou pozitívnou na COVID-19. Úzky kontakt zostáva v karanténe iba vtedy, ak jeho všeobecný lekár posúdi karanténu ako potrebnú (zo zreteľov hodných epidemiologických dôvodov, ktorými sú najmä dlhodobý úzky kontakt s osobou pozitívnou na ochorenie, ohrozenie imunodeficientnej osoby na pracovisku) a zároveň, ktorá prišla do úzkeho kontaktu s osobou, ktorá sa neskôr stala osobou pozitívnou na ochorenie, a to počas obdobia dvoch dní: - pred dňom odberu vzorky biologického materiálu do skončenia izolácie alebo - pred objavením sa prvých klinických príznakov ochorenia u osoby do skončenia jej izolácie. Karanténa končí pri bezpríznakovom priebehu po 5 dňoch. V prípade výskytu klinických príznakov počas karantény rodič telefonicky alebo e-mailom kontaktuje všeobecného lekára pre deti a dorast.